Hakkımızda

hakkimizda-portre-1
hakkimizda-portre-3

Progress Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret

2016 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren Progress Tekstil San. ve Dış Tic. ürün yelpazesini günden güne genişleterek yoluna devam etmektedir. Satış alanlarını giderek büyüterek bir dünya markası olma yolunda hızlı ve sağlam adımlarla devam etmektedir.

Küresel markalara sunduğu profesyonel aksesuar çözümleriyle fark oluşturan firmalardan biri olan Progress Tekstil, İstanbul Merter’deki yeni showroomunda faaliyetlerini sürdürüyor. Metal ve plastik aksesuarda katma değerli bir hizmet politikası izleyen firma, fermuar ve etiketlerde de iddialı.

Progress Tekstil Müşteri portföyümüzde küresel hazır giyim firmalarına, ayakkabı çanta, deri sanayisi ve branda mobilya aksesuarlarına yer veriyoruz. Sektörde İHKİB üyesi olarak yüzde yüz dış ticaret ağırlıklı çalışan sayılı firmalardan biriyiz. Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Avrupa’nın birçok ülkesine doğrudan ihracat yapıyoruz.

Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa’da Etkinliğini Arttıracak

Müşteriye özel aksesuar üretimi yaptıklarını ifade eden Şefik Özdemir: “Metal aksesuar ağırlıklı hizmet veren bir firmayız. Zamak, pirinç ve sacdan düğme ile her çeşit aksesuarı müşterilerimize tedarik ediyoruz. Ayakkabı üreticilerine özel fantezi tokalar üretiyoruz. Plastik düğme, toka ve stoperler de ürün çeşitlerimiz arasında yer alıyor. Naylon, metal ve kemik fermuarlarda iddialıyız. Deri etiket konusunda günün modasını yansıtıyoruz. Her çeşit dantel talebine de cevap veriyoruz. Aksesuar çakma makinelerinde de farkımızı ortaya koyuyoruz. Geçtiğimiz yıllarda pandeminin başlamasıyla birlikte Avrupa pazarında kapanma oldu. Dövizdeki dalgalanmalar ticareti etkiledi. Biz yine de bu zorlu süreci iyi bir performansla kapadık.

Özellikle Kuzey Afrika’daki tecrübemiz, performansımıza büyük katkı sağladı. Bu coğrafyada üretim yapan deri konfeksiyon ve ayakkabı üreticilerine deri ve aksesuar satmaya başladık. Deri etiket tedariğinde iyi bir noktaya geldik. Mayıs Ayı’nın sonunda Tunus’ta düzenlenecek olan “Intertex Tunusia” fuarına katılarak bu bölgede daha etkin olmayı amaçlıyoruz. Mısır ve Doğu Avrupa Ülkeleri’nde yeni müşteri araştırmaları yapıyoruz. Üretim konusunda ise aksesuar sanayicileri ile ortaklıklar yaparak trendlere uygun aksesuar imalatı yapmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte de katma değerli aksesuar seçenekleri sunan bir profesyonel çözüm ortağı olma yolunda daha hızlı adımlar atmayı hedefliyoruz.”  

fuar
8 Yıllık Tecrübe

Günden güne gelişiyor ve geliştiriyoruz.

Kaliteli Ürün

Katma değerli bir hizmet politikasını izliyoruz.

Yuriçi ve Yurt Dışı Satış

Küresel markalara profesyonel aksesuar çözümleri.

Müşteri Memnuniyeti

Sektörün ihtiyaçlarına çözüm sunuyoruz.

İletişim Formu

Soru, öneri ve görüşleriniz için lütfen yandaki formu doldurunuz. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz.